KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15532006
nr 1553 2006
Katarina Grette
(f. 1943), Sverige
Oljemålning, "I orkidehuset". Signerad, daterad 2012. Olja på pannå, bemålad ram, mått inklusive ram: 43x29,5 cm
Katarina Grette, född 1943, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.800 kr
måndag 31 juli 2023
kl 18:59:32
1.500 kr
1.700 kr
1.700 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
2.000 kr
2.600 kr
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
2.800 kr
3.000 kr
3.200 kr
3.600 kr
3.600 kr
3.600 kr (Budbetjänt)